alimarlene alimarlene 27-07-2020 Mathematics contestada Select the correct answer. William buys two bags of peaches and three bags of apricots for $17. Sylvia buys four bags of peaches and two bags of apricots for $22 from the same store. What is the cost of one bag of peaches?