mariana4444
mariana4444
17-07-2020
Mathematics
contestada
Can someone help me solve this?
Thank you!
Respuesta :
sakurablooms123
sakurablooms123
22-07-2020
Answer:b=-43.38
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 23+ )
Otras preguntas
Rafael needs to buy plastic spoons. Brand A has a box of 36 spoons for $1.54. Brand B has a box of 48 spoons for $1.66. Find the unit price for each brand. Then
In terms of biochemistry, what is a codon?
Case study: Walmart's joint venture in India Walmart is the world's largest retail business. The company wanted to enter the Indian market. Walmart did not set
algebra 2x add 7 - 0x add 3
when we got up it __ (rain). supply the correct from the verb
Mr. Smith takes his wife, his parents, and his x children to a seafood buffet. The price for the adult buffet is y. The price for the children's buffet is z. Se
△SZO≅△AVL. If m, angle, O, equals, 16, degreesm∠O=16 ∘ and m, angle, Z, equals, 144, degreesm∠Z=144 ∘ , find m, angle, Am∠A.
check the given picture below.
the last time i visited aswan ............ in 2017
Write an inequality that matches the number line model. Then write- a situation that the inequality could represent. 8. 9. -4 -3 -2 + -1 0