roserosemusic21
roserosemusic21 roserosemusic21
  • 30-06-2020
  • Mathematics
contestada

A 2 - gallon bottle of bleach costs $ 7.68 . What is the price per cup ? $

Respuesta :

spatrickfarley spatrickfarley
  • 01-07-2020

Answer:

$0.24

Step-by-step explanation:

7.68/32=0.24

There are 32 cups per 2 gallons. The total cost for 2 gallons is 7.68

Answer Link

Otras preguntas

What is the answer for 15-6=4+
what do blobfish eat and what eats it?
what is the answer to this problem The food pantry distributes 10-oz bags of rice. If three 5-lb bags are donated to the pantry , how many 10-ounce bags can be
.What is the value of the expression 6m + m - 4(-2m + 1 - m) when m = -8
write this fraction of mixed number as a decimal. 9 29/40
Write 3,604,839,007 in expanded form
Girls to boys at concert 2:7 . 250 more girls than boys, how many boys
describe the relationships among energy absorption, heat energy, and temperature.
how do you write 21.035 in expanded form and written form
Which is equal to 10^12/10^-3 ?A. 10^-36B. 10^-4C. 10^9D. 10^15Please explain the answer :)