Seudónimo Seudónimo
  • 30-06-2020
  • Mathematics
contestada

help me please ill give you brainly :D

help me please ill give you brainly D class=

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 30-06-2020

Answer:

The loose candy is less per gram

Step-by-step explanation:

First find the cost of the bags

1.49 /120 grams = .012416667 per gram

Then the cost of the loose candy

.89/100 grams = .0089 per gram

The loose candy is less per gram

Answer Link

Otras preguntas

What were the major causes of WWII? Please include at least 4 answers.
Simplify the expressions: cot 0 sec 0 A. Sin0 B. Csc0 C. Cos0 D. Cos* 0
How do you?...Multiply out and simplify 10(2x-1)-20x?
you have a standard deck of 52 cards. you pick one card and then, with out putting the first card back, you pick a second card. what is the probability that bot
How do you?...Multiply out and simplify 10(2x-1)-20x?
What were the major causes of WWII? Please include at least 4 answers.
Why is sodium sulphate hemihydrate called as "Plaster of Paris"?
What is the least common denominator for 5/6 and 3/8. 3/4 and 6/7
what's another word for over thinking?
how do you write 4540 million in standard form?
ACCESS MORE