Respuesta :
200cm which has been rounded up to to the nearest cm meaning it could be 199.5cm. Then times it by 32.
199.5 x 32 = 6384cm
The length of a fence is required in centimeters.
The total length of wood used to make the fence is [tex]6400\ \text{cm}[/tex].
The number of pieces of wood for making the fence is 32.
The length of each piece of wood is 2 meters.
Converting meters to centimeters
[tex]1\ \text{m}=100\ \text{cm}[/tex]
[tex]2\ \text{m}=2\times100=200\ \text{cm}[/tex]
The entire length will be
[tex]32\times 200=6400\ \text{cm}[/tex]
So, the total length of wood used to make the fence is [tex]6400\ \text{cm}[/tex].
Learn more:
https://brainly.com/question/21378313
https://brainly.com/question/21149101