ssppship
ssppship ssppship
  • 29-06-2020
  • Mathematics
contestada

A 2-pack of toy cars costs $0.22. What is the unit price?

Respuesta :

Ankitakki
Ankitakki Ankitakki
  • 29-06-2020

Answer:

Unit price of toy car =0.22/2 = 0.11...

hope it helps.....

Answer Link
09pqr4sT
09pqr4sT 09pqr4sT
  • 29-06-2020

Answer:

$0.11

Step-by-step explanation:

2 packs of toy cars cost $0.22.

1 pack of toy cars will cost:

0.22/2=$0.11

0.11 dollars.

Answer Link

Otras preguntas

please give answer and ill give brainliest
Solve the linear equation. 2 (3 + 2x) = 10 ​
Please answer the question
Does this graph show a function?
The Book of the Dead is a well-known piece of ancient Egyptian literature that * 1 explains the succession (order) of pharaohs who ruled 2 is a list of importan
0. We (see) the Jones on April 5th . 11. What (Rachel, do) on Saturday night? 12. When Ruth (call) this evening, I’ll come and have a word with her. 13. Even if
Of the three main types of crime scene photographs how are they properly taken
Find the surface area of the net below.
Which of the following is the correct set of numbers needed to balance the equation: ____C3H8 + ____O2→ _____CO2+ _____H2O
what do harry and ron have in common?