moza54 moza54 16-06-2020 Mathematics contestada Helen needs to buy 6 packs of tea. Each tea pack costs $8. This table shows the offers available in two shops Offer Shop А 3 for the price of 2 Buy one, get one half price B Which shop is cheaper for Helen?