myfeelsxlol
myfeelsxlol
02-06-2020
Mathematics
contestada
6th grade math help :D..
Respuesta :
melomarshmelo246
melomarshmelo246
04-06-2020
Answer:
1. A
Because 0.08*24= $1.92
2. C
Because 0.09*15=$1.35
Answer Link
tylermanek
tylermanek
23-10-2020
Answer:
1.A
2.C
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 98+ )
Otras preguntas
What is the correct procedure for lifting a heavy box from the floor to a table height shelf? A. Stand with feet close together, lean over and grasp the box fi
What is the circumference of a circle with a diameter of 21 m? (use for pi)
indci2efv ibrvhu 4ohvbogtvhnfr2elkmx[eofinvhbt5uhijfcnkwdm[1vjrvbubg what is 20 times 51
3 tons of bark cost $15,540.00. What is the price per pound ?
f(x) = x2 – 3x – 2 is shifted 4 units right. The result is g(x). What is g(x)?
A historian typically begins his work by
Gary is testing a river water sample in his lab. Initially, there are 64 bacteria in the river water sample. The number of bacteria after 3 hours can be calcula
An element belongs to group 17 of the periodic table. The element is most likely a
The table shows ordered pairs of the function y = 8 - 2x. When x = 8, the value of y is у 14 10 6 IT 0 L 10 -12
which is an example of visual data with regard to computer crime?