rominaini
rominaini rominaini
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

The total cost of buying apples from a farm stand is shown in the table.
What is the cost per pound of apples?
A $1.50 per Sound
B. $2.00 per pound
C. $2.50 per pound
D. $3.00 per pound

The total cost of buying apples from a farm stand is shown in the table What is the cost per pound of apples A 150 per Sound B 200 per pound C 250 per pound D 3 class=

Respuesta :

rrangel9 rrangel9
  • 10-12-2020

Answer:

$1.50 per pound

Step-by-step explanation:

got same question and got it right.

Answer Link

Otras preguntas

45 degrees is used in a pie chart to represent 6 people. How many people were there altogether?
compare and contrast a mountain range and a mountain system.
In geometry I had a question I did not understand here it is:Suppose the circumference of a circle is 3 multiplied by pi. What is its diameter?
what proposal did Richard Henry Lee make to Congress
Who invented the term “debugging”?
Sue has $2.80 in dimes and nickels. If she has 13 more dimes than nickels, how many of each coins does she have?
when x = 12,y = 8 find x when y = 12
What is the absolute value of 91?
What is 53 rounded to the nearest hundred
What is the formula for calculating the force and acceleration of an object?{physical science}:)
ACCESS MORE