mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

what number equals 0.25x0.3?
Can someone explain this and answer please :)
4 + 2 x 3 + 2 + 3 evaluate each expression
Which number has a 9 that is one tenth the value of the 9 in 296? 195 409 981 1,956
Describe the continent of Africa prior to the interactions with Europeans? What specific information surprised you, why?
Angie and Kenny play online video games. Angie buys 1 software package and 2 months of game play, Kenny buys 2 software packages and 5 months of game play. Each
HELP DUE IN 10 MINUTES!! Solve for A 1/9a + 15 = 16
Please help me with my test( will give you brainiest to whoever does it)
why were houses an important part of medieval times
7. If y + z = 4, and yz = 3.then find y + z = ?​