Answer:
2.04$
Step-by-step explanation:
unit price = Cost/amount you're buying
25$/12 muffins
25/12 = 2 + (1/25)
so 2$ and 1/25 of a dollar, which is 4 cents.
2.04$
Goodluck with your schoolwork/homework!
--------------------------------------------------------------
Apologies in advance for any errors/bad explanations.
Answer:
i feel numb i cant come to life livin
in a world so cold counting the days