jasminequijas jasminequijas
  • 29-10-2014
  • Mathematics
contestada

you buy 100 sweets for a total cost of $15.00. What did you buy if these are the prices?

Respuesta :

Katpersad
Katpersad Katpersad
  • 29-10-2014
u divide 100 into 15 dollars and the answer is 6
Answer Link

Otras preguntas

If aluminum loses all 3 electrons how do you write the ion
Thomas Hobbes wrote that a person's most basic need is a. power. b. food. c. equality. d. security.
7 ballons cost $9.1 what is the unit rate?
Something which is out of its proper historical time is said to be _____.
Which of the following materials is brittle ? 1. Wood 2. Metal 3. Ceramic 4. Plastic
How are equivalent fractions used in writing a sum of two like fractions in simplest form?
Which of Maslow's needs are related to our environmental health? a. physical b. social c. safety d. esteem
Edgar Allen Poe is the author of Tell All the Truth
a tv is on for 41 2/5% of the day. For what fraction of the day is the tv on
7 balloons cost $ 9.1 what is the unit rate?