charmainelei
charmainelei
28-05-2020
Mathematics
contestada
never mind LOL i got it
Respuesta :
Аноним
Аноним
28-05-2020
Answer:
C.
Step-by-step explanation:
Adjacent / Hypotenuse = 24 / 25
Answer Link
vickygametime
vickygametime
21-05-2021
Answer:
good job that u gat it
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 68+ )
Otras preguntas
we need food for _and _
PLEASE HELP ASAPP PLEASE
Can someone check this please? T.H.I.N.K stands for T= True H=Helpful I= Inspirational N= Necessary K= Kind
Manuel is retired and receives a fixed payment from his pension each month. when there is inflation?
Hiroshima, Japan was selected for what main reasons? It was a completely military target. It had already been heavily bombed so civilian casualties would be l
What was one significant result of the war of 1812?
A certain brand of coffee comes in two sizes. A 12.3-ounce package costs $2.99 . A 33.9-ounce package costs $8.74 . Find the unit price for each size. Then stat
Scenario 2 You are at a restaurant with three friends (party of 4) and need to estimate the amount of tip for your portion of the bill without using a calculato
What nutrient is added to municipal water supplies to promote healthy teeth formation?
Foresters use _ to prevent uncontrolled fires from spreading, hence the phrase 'fighting fire with fire'. A. desertification B crown fires C surface fires D ra