Respuesta :

Answer:

0.60 cents.

Step-by-step explanation:

If you have 15 cookies that costs $9, you need to divide 9 by 15. This will give you 0.6 cents, or 60 cents. If you multiply 0.6 x 15 cookies, you will get $9. This is the best I can explain it.

(I hope this helped).