Bella bought packs of stickers to give to her friends. Each pack cost $4. She spent a total of
$32 on stickers. How many packs did she buy?


Respuesta :

Tizi

Answer:

8 packs

Step-by-step explanation:

$4 = 1 pack

$32 = ?

$32 = $32/$4

$32 = 8 packs

ACCESS MORE