mrtacomanftw69 mrtacomanftw69
  • 19-05-2020
  • Mathematics
contestada

What is the cost of each stick of butter if 1lb is 4 sticks?

Respuesta :

AlexanderC2333 AlexanderC2333
  • 19-05-2020

Answer: Too little information

We need to know how much the butter costs per pound.

Answer Link

Otras preguntas

Marco paid $22.62 for 7.8 gallons of gas. What is the price of 1 gallon of gas
C7H16+O2-----> CO2+H2O
What is the function of DNA helicase? []unzip or unwind the DNA []rezip or put the DNA back together []put base pairs back into the DNA
Which resource is a good source of scientific informationA- academic journalsB- online forumsC- tabloidsD- blogs
What instrument can u use for astronomy
What multiplies to get 36 and adds to get 5
Write (and graph) the equation of the line with a slope of ¼ that goes through the point (1, 3).
Find inverse equation of f(x)=(2x-3)/(x+1)
True or false the simplest predicate is a noun
which best explains the purpose for a call-out box in a non-fiction text?