smmolik1
smmolik1 smmolik1
  • 19-05-2020
  • Mathematics
contestada

Which is a better deal?
8 ounces for $1.00
16 ounces for $3.99
32 ounces for $4.99
or 64 ounces for $5.49

Respuesta :

0514971 0514971
  • 19-05-2020

Answer:

64 ounces for $5.49

Answer Link

Otras preguntas

Need help on this question.
Pls answer now I need it ;-; No fake answers >:(
Tatum Company has four products in its inventory. Information about the December 31, 2021, inventory is as follows: Product Total Cost Total Net Realizable Valu
I will give you 30 points
Solve the two step equation x - 3 =2 ( please give detail )
solve 10r-5r+3r-8r plz
20 POINTS PLEASE HELPIm not good at theseWhich sentence correctly uses commas to enclose nonessential elements?A. Ned is studying wildlife, on the Galápagos Isl
Find measure of angle PQS
What results when equal but opposite charges are present in two regions of a polar molecule? A. dipole B. ionic bond C. Electron sea D. crystal lattice
What is the Heat Source in the experiment?