Please help ASAP! What is the approximate circumference of the circle shown below?

Answer:
A. 56.52 cm
Step-by-step explanation:
Formula:
Circumfrence= 2πr
r (radius) = 9 cm
C = 2πr
C = 2 x 3.14 x 9 cm
C = 6.28 x 9 cm
C = 56.52 cm
Circumfrence is 56.52 cm