Respuesta :

Answer:

$2.30

Explanation:

Answer: $2.30

Explanation: So, we know the packet of rice was $36.80 and is now $34.50. To figure out how much we saved, all we have to do is...

$36.80 -  $34.50 = $2.30

There was a 1.06% discount...I hope this helps!

ACCESS MORE