Seudónimo
Seudónimo
18-08-2016
Mathematics
contestada
Six oranges cost 5.34 how much does 1 cost
Respuesta :
Eggm
Eggm
18-08-2016
You do 5.34 divided by 6.
One orange costs .89 cents.
Hope it helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 15+ )
Otras preguntas
Calculate the perimeter and area of this shape. Perimeter = Area = 7.5 cm 6 cm 2 cm 3 cm 2 cm
If a runner is doing vigorous exercise, which results from the anaerobic cellular process? accumulation of lactic acid accumulation of oxygen depletion of ethan
What device on a resuscitation bag-mask device may prevent sufficient tidal volume?
each side of a 4ft x 6ft rectangular flower bed was lengthened by the same amount. the area of the new flower bed is twice the area of the old one. Find the new
A new round of epidemic in the United States has spread, and the hospitalization rate in New York State has soared
Lee la conversación entre la doctora Vanessa Lugo y el doctor Julián Pérez. VANESSA: Julián, ¿usarías la genética para crear hijos que fueran perfectos? JULIÁN:
After a recent fall by a resident, the nursing assistant is currently completing an incident (occurrence) report. The primary purpose of completing an incident
The scatter plot shows the relationship between the test scores of a group of students and the number of hours they exercise in a week: On a grid, Label Hours o
Kelsey’s narrative about how her 11-year-old brother filed a formal complaint against his teacher because his teacher was treating a latino student unfairly is
This year consumers purchased 5,234,267,990 bottles of water. Last year consumers purchased 1,000,900,999 bottles of water. Which is the best estimate of the nu
ACCESS MORE
EDU ACCESS