magimtz05 magimtz05
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better
price?
a. 4 for $0.89
b. 6 for $1.39

Respuesta :

soomstaxx soomstaxx
  • 01-05-2020

Answer:

b

Step-by-step explanation:

Answer Link
1vnbg
1vnbg 1vnbg
  • 01-05-2020

Answer:

b

Step-by-step explanation:

hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

With a headwind, a plane traveled 390 mi in 1.5 h. Let x represent the plane’s speed (excluding wind speed) and let y represent the wind speed in miles per hou
Do I write the equation y=mx+b
Explain how place value could be used to find the difference of 4.23 and 2.75
A container holds a combination of nickels and quarters. There are 156 coins in all, and their total value is $21.60. The system of equations models this situat
what is an example of a primary storage
What is the solution to the system of equations? x=3y+5 x-4y=3
what is the worlds largest population but not largest land mass
who did the Egyptians blame if crops failed or disease struck
What did Cecil Rhodes do for Africa?
The label on a carton of pasta salad say the carton. contain 12 cups of salad.if each serving is 2/3 of a cup how many serving of salad does the carton hold.