briannapabislee
briannapabislee briannapabislee
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

A package of 4 pairs of insulated gloves costs ​$33.16. What is the unit price of the pairs of gloves​?

Respuesta :

ralphandkevins
ralphandkevins ralphandkevins
  • 01-05-2020

Answer:

$8.29

Step-by-step explanation:

Divide 4 by 33.16.

Answer Link

Otras preguntas

What type of cases arise from disputes between individuals or between individuals and the government?
Explain why the quantum number set (3, 3, -2, +½) is not possible for an electron in a ground-state atom.
Someone pulled the fire alarm yesterday, so we get out of class without taking the quiz. (a) run-on (b) missing apostrophe (c) fragment (d) verb tense error
What is the length of sq?
6.1 Q4.) Find the area between the graph
BRAINLIESTTT ASAP!!!! -Describe the position of Earth and its tilt during each season in the northern hemisphere: Spring: Summer: Autumn: Winter:
Historically, londons key feature is its's
Use the following table of the function f(xl= x^4 -4x to answer this question. -2 :24, -1:5, 0:0, 1:-3, 2:8 what is the average rate of change from x=0 to
Find the value of X A.66 B.58 C.32 D.68
How do you solve -8m+53=-8(m+7)?
ACCESS MORE