Kawieeprune
Kawieeprune Kawieeprune
  • 30-04-2020
  • Mathematics
contestada

The Shore Shack sold 15 milkshakes for $45. What was the cost per shake (unit rate)?

Respuesta :

vsmp0623 vsmp0623
  • 30-04-2020

Answer:

c d  d

Step-by-step explanation:

Answer Link
ccounotte9
ccounotte9 ccounotte9
  • 30-04-2020

Answer:3$

Step-by-step explanation: First you take 15 divided by 45 and you should get 3.

Answer Link

Otras preguntas

What will probably happen if most people did not obey the laws in your own words
Giving brainliest to the Person finishes this song lyric. When the world is calling you, can you hear them- Thats all, GOOD LUCK!
Why does Mr. Jason tell Jubah to stay off his property A Jubah enters the kitchen to see Nancy even though he wasn't allowed to. B Jubah threatens to kill Nancy
Which of the following is an example of hyperbole? А With the tournament win, Julia was declared a champion golfer. B Peter received the lowest scores of any of
A government can fix prices, such as a minimum or maximum price for a good or service which can create aberrancy. When the government fixes a price below the ma
Which answer does the best job analyzing an author’s claim about what makes a dog a good fit for pet therapy? The author claims that the best type of dog for pe
someone please help i’m like desperate
can someone please help with my math :I !!
which of the following is a type of special triangle a) 45- 45-90 b ) 25-50-75 c) 60-60-60 d) all of above
Which answer does the best job analyzing an author’s claim about what makes a dog a good fit for pet therapy? The author claims that the best type of dog for pe