Stacysmith62 Stacysmith62
  • 29-04-2020
  • Mathematics
contestada

If I had 12 eggs for 1.29 how much did each one cost

Respuesta :

alexmikayla06
alexmikayla06 alexmikayla06
  • 29-04-2020

Answer:

The total cost of the eggs is $15.48

Step-by-step explanation:

12 x 1.29 = 15.48

Answer Link
Аноним Аноним
  • 29-04-2020

Answer:

0.1075

Step-by-step explanation:

1.29 divided by 12 is equal to 0.1075

Since 12 x 0.1075 does equal 1.29, our solution checks out

Answer Link

Otras preguntas

when water in clouds undergoes condensation this can likely cause. a.both a and b b.precipitation c.evaporation d.only b
How will late bill payments affect a person's financial health?
If p is a positive integer, which could be an odd integer? (A) 2p + 2 (B) p^3 - p (C) p^2 + p (D) p^2 - p (E) 7p - 3
What Is the Function of Personification in Poetry?
Sarah is twice as old as John. Six years ago, Sarah was 4 times as old as John was then. How old is John now?
What was the supply center for General Lee's army in the Civil War?
What was the supply center for General Lee's army in the Civil War?
hi, I need help with this equation  x²+y²-4x-6x+9=0
8 1/4 minus 5/6 equals what??
Solve -r/4 < 8         A.r<-32 B. r. >-32 C.r < -2D.r>-2