Help pleas this late

Answer:
V = 282.10 cm³
Step-by-step explanation:
[tex]V= \pi r^2\frac{h}{3}[/tex] Use this equation to find the volume of the cone
[tex]V=3.14(3.5)^{2} \frac{22}{3}[/tex] Simplify the (3.5)²
V = 3.14(12.25)(22/3) Multiply
V = 282.10 cm³
If this answer is correct, please make me Brainliest!