kowsarali05822 kowsarali05822
  • 29-04-2020
  • Mathematics
contestada

If you buy 12 flowers for $22.80, what is the unit price per flower?

Respuesta :

astrorachelxo astrorachelxo
  • 29-04-2020

Answer: $1.90

Step-by-step explanation:

22.80 divided by 12

Answer Link

Otras preguntas

What was Cecil Rhodes argument for imperialism
Why did Spain colonize Florida and the Rio Grande valley? A. The Spanish found silver and gold mines there. B. Native Americans in that region wanted to trade w
is spelling a subject
In June 1987, President Ronald Reagan made the "Remarks at Brandenberg Gate, Berlin, Germany". Describe the impact of this speech and discuss how this affected
Which best describes a centromere?
Why did the states feel that they needed a central government
how to solve (4x-7)^2=44
Entrepreneurship is essential to a dynamic market economy because __________. it leads to the growth of new businesses it is a source of new ideas it is a sourc
The population of Vietnam is approximately 4 times the population of Australia. The population of Brazil is approximately 8 times the population of Australia. T
The value of y varies directly with the value of x, and y = 12 when x = 4. Which equations represent the relationship between y and x? Choose exactly two answe
ACCESS MORE