Kaitlinpeters32 Kaitlinpeters32
  • 29-04-2020
  • Mathematics
contestada

12 bananas cost $3. What is the cost of one banana?

Respuesta :

kylewoodheath kylewoodheath
  • 29-04-2020

Answer:$0.25

Step-by-step explanation:

$3.00 divide by 12= 0.25

Answer Link
fredy920 fredy920
  • 29-04-2020

Answer:

the Answer would be 25 cents

Step-by -step explanation:

cause .25 x 12 = $3

Answer Link

Otras preguntas

can somebody help me I dont know how to do this​
HELP NOWWWWW PLEASEEE
A benefit of a bicameral legislature is that it
Whose method for civil rights did Herndon use: Washington or DuBois?
I think of a number, multiply it by four, and subtract threr. I get eleven.
How much would you save, per pound, if you buy your ground beef at SuperGrocery A, rather than SuperGrocery B?
Mid-latitude cyclones are low-pressure systems. From which world pressure belt do they originate?​
1. Is the set of rational expressions closed under subtraction? Explain p(x) 9(x) r(x) s(x) =
Sort the tiles to show the positive aspects and limits of free enterprise.
Help me please-Write a system of equations to describe the situation below, solve using any method, and fill in the blanks.