melaniemartillo123 melaniemartillo123
  • 28-04-2020
  • Mathematics
contestada

You had $23 to spend on seven notebooks. After buying them you had $2. How much did each notebook cost?

Respuesta :

lreece1 lreece1
  • 28-04-2020

Answer:

each notebook costs $3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Why did the United States support France in Vietnam?
Mario paid $44.25 in taxi fare from the hotel to the airport. the cab charged $2.25 for the first mile plus $3.50 for each additional mile. how many miles was i
Why was there such a rise of caudillos in Mexico?
Rebecca bought groceries using 50% of her paycheck from her part time job. She saved 75% of the remaining amount of money and had $60 left. What was the amount
When is the next lunar Eclipse and how do they happen?
Choose the answer. 2. (3 pt) Stephanie made 36 muffins . She made 24 apple muffins and the rest were banana. What is the ratio of apple muffins to banana
Where did European nations meet to discuss how to completely dominate Africa and how exactly to draw the borders of their various colonies?
why were the colonists having so many problems with the native americans
Which empire was the world's biggest exporter of guns in the 17th century? A. Yuan dynasty B. Songhai Empire C. Ottoman Empire D. Byzantine Empire
What factors go into 24