MRiley0806 MRiley0806
  • 31-03-2020
  • Mathematics
contestada

Denise bought 5.2 pounds of rice for 5.29. How much would 2 pounds of rice cost?

Respuesta :

arielledt1039
arielledt1039 arielledt1039
  • 31-03-2020
2 pounds of rice would cost $1.90
Answer Link

Otras preguntas

Complete the sentence with the correct form of the adjective. La abuela es __________. viejo vieja viejos viejas
What city is believed to be the oldest of the indus river valley civilization?
If an object has a mass of 50 kilograms, what would it weigh on Uranus, where the acceleration due to gravity is 10.5 meters/second2?
the formula for the area of a sector with a central angle in radians is ?
Light travels 300,000,000 m/s, and one year has approximately 32,000,000 seconds. a light year is the distance light travels in one year. state the speed in km/
who do yall want to be president? a.trump b.hilary c.no one
hi there can anyone help me out with this please
8) What many atoms are in 100 grams of of Mgo?
Which of the following is true of the ethnic composition of East Asia? On the border with Nepal and India, the _____ are the world's highest mountains.
Which is a primary document? a. letter b. dictionary c. textbook d. website