Respuesta :

Answer:

Step-by-step explanation:

Paul received a $15 tip on a meal that cost $120. What percent of the meal cost was the tip?

15 / 120 = .125

.125 * 100 = 12.5%

answer: percent of the meal cost was the tip was 12.5%

Answer:

12.5

Step-by-step explanation:

15 x 100 = 1500

1500 divided by 120 = 12.5

hope i helped

ACCESS MORE
EDU ACCESS
Universidad de Mexico