Jaz1917
Jaz1917 Jaz1917
  • 31-03-2020
  • Mathematics
contestada

Someone please help!

Someone please help class=

Respuesta :

coolpigj2017
coolpigj2017 coolpigj2017
  • 31-03-2020

Answer:

I think the answer would be the 9 pack.

Step-by-step explanation:

Think, if you divide each of the packs by their price the 9 pack is cheaper for one roll.

Answer Link

Otras preguntas

choose the function whose graph is given by:
What is the cube root of 216x9 y18 ? A. 4x3 y6 B. 6x3 y6 C. 72x6 y15 D. 213x6 y15
Which is a factor of each term of the polynomial? (7f^2−12f) A - f B - 7f C - 2f D - 7
A woman drives an SUV that gets 10 mi/gal (mpg). Her husband drives a hybrid that gets 50 mpg. Every week, they travel the same number of miles. They want to im
Where can I download high school textbooks online?​
The side length of a square is represented by the expression n - 1.5. Which are equivalent expressions for the perimeter of the square? A n + n + n + n - 1.5 -
What is the structure of mitochondrion, cell wall, cell membrane, and the nucleus
In triangle ABC, what is the measure of
Powers listed in the Constitution for Congress are known as _________ powers.
PLEASE HELP METhe histogram shown represents the funds (dollars) raised by a number of fundraisers in a community to help the poor. How many fundraisers raise