volleycaptain10 volleycaptain10
  • 30-03-2020
  • Mathematics
contestada

Mrs.wilkinson can hit a 20 ounce box of cereal for $3.60 or a 28 ounce box of cereal for $4.20 which is better and why

Respuesta :

pulidojacinto pulidojacinto
  • 30-03-2020

Answer:

28 ounce box of cereal

Step-by-step explanation:

It’s because 28 ounce it bigger and costs more but you won’t have to go to the store every 1 week So, the 28 ounce box

Answer Link

Otras preguntas

The individual way an author or playwright expresses his message is referred to as _____. a.style b.plot c.setting d.theme
The wealthy could invest in government. TRUE FALSE
Simplify this expression: w+14w-6w
can you ever us a calculator to determine if a number is rational or irrational? Explain
what multiplication fact equals to 147
what is core and mantle in a sentence
Write the ratio as a fraction in simplest form, with whole numbers in the numerator and denominator. 16 yr to 20 yr
Which most directly helped early humans develop agriculture? domesticated animals access to water trade with neighbors bronze tools
how does geography. affects the way people live
In the book Black Duck whos the antagonist