Answer: Travis sister has the better deal
Step-by-step explanation:
Travis buys 12 rolls for $9.84
His sister buys 20 rolls for $13.80
To get rolls of toilet paper bought by Travis will be= 9.84/12 = $0.82
Travis sister cost per unit will be= 13.84/20 = $0.69
Travis sister has the better deals her cost per unit is cheaper.