Answer:
The answer is 60.
Explanation:
The First step in solving the example given, is to recall the following steps to be taken
The standard deviation of return on investment A =10%
The standard deviation of return on investment B =5%
The co-variance of returns both on A and B =.0030
The next step is as follows
co-variance = correlation
.0030 (.05 x .10) = 60
Therefore the correlation coefficient between the returns of A and B is 60