I need help ASAP, please help!

Given:
m∠R = 90° and m∠Q = 6°
PQ = 2.2 ft and RP = x
To find:
The length of RP.
Solution:
Using basic trigonometric formula:
[tex]$\sin \theta=\frac{\text { Opposite of } \theta}{\text { Hypotenuse }}[/tex]
[tex]$\sin 6^{\circ}=\frac{x}{2.2}[/tex]
Multiply by 2.2 on both sides.
[tex]$0.1 \times 2.2=\frac{x}{2.2} \times 2.2[/tex]
[tex]0.22=x[/tex]
[tex]0.2=x[/tex] (nearest tenth)
The length of RP is 0.2 feet.