miagg0607 miagg0607
  • 30-03-2020
  • Mathematics
contestada

an 8-pack of plastic rings costs $0.72 . what is the unit price

Respuesta :

Elena6207 Elena6207
  • 30-03-2020

Answer:

.09

Step-by-step explanation:

Answer Link
topeadeniran2 topeadeniran2
  • 30-03-2020

Answer: $0.09

Step-by-step explanation:

Total plastic rings= 8

Total cost= $0.72

Unit price= $0.72/8

= $0.09

Answer Link

Otras preguntas

What is the 217th digit after the decimal point in the repeating decimal 0.3456
Oque foi a Revolução Frqncesa? E como ocorreu
How many cells are in your body.
the more stomata the more water loss?
Pls.....Answer ^_^ :) ^_^ (:suppose there is an object around which light could bend like water flowing around a stone in its path .Would such an object form a
Which specimen would best be viewed using a compound light microscope? a. cork cell b. carbon atom c. dna molecule d. sugar molecule
Pls.....Answer ^_^ :) ^_^ (:suppose there is an object around which light could bend like water flowing around a stone in its path .Would such an object form a
The _____ culture has had more far-reaching and lasting influence on art and civilization than any other culture. even today its influences can be felt in scien
Briefly explain in one paragraph, how geography, warfare, art and architecture impacted the ancient Minoan and Mycenaean cultures?
the souther colonies practiced indentured servitude and slavery because? A- Cash crops such as tobacco required many workers. B- The fishing and shipping indust