fyeguapo
fyeguapo fyeguapo
  • 28-03-2020
  • Mathematics
contestada

If i wanna make a profit and i have $20 and the hqds cost $8 per one and i sell 3 for $15 each, how much profit did i make? LOL

Respuesta :

Hiimnewhere147 Hiimnewhere147
  • 04-04-2020

Answer:

U

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Is Vaseline flammable?
Which of these powers are under the control of the state? administering elections regulating commerce coining money declaring war
When two hydrogen atoms approach each other to form a chemical bond,? different interactions occur between the atoms. Identify the correct statements with respe
Andy carried 1/2 gallon of water on a hike. He drank 2/3 of the water. How much water did he drink?
how do you do x - 1.34 = 26.72
How many ounces in 1 gallon?
what is the answer for number 13 and 14
9 lb=_______________oz
What was the name of the Lexington militia captain who led the revolutionary forces in the Battle of Lexington?
PLEASE HELP ASASP PLEASE!!!!!IS IT RIGHT OR WRONG :
ACCESS MORE