Respuesta :

Answer:

$4.80

Step-by-step explanation:

1.) 1.5 + 1.5 = 3

2.) Since 1.5 ounces = 2.40 then you do 2.40 x 2

3.) $2.40 + 2.40 = $4.80

And that's how you do it! :D

RELAXING NOICE
Relax