paiidtwaun713
paiidtwaun713 paiidtwaun713
  • 27-03-2020
  • Mathematics
contestada

3 tons of mulch cost $14,280.00. What is the price per pound?

Respuesta :

benitezbarbara benitezbarbara
  • 27-03-2020
It costs 2.48 of mulch per pound
Answer Link

Otras preguntas

help me: [tex]\int\limits^\pi _0 sin({x}) \, dx[/tex]
There are 130 people in a sport centre. 61 people use the gym. 68 people use the swimming pool. 60 people use the track. 25 people use the gym and the pool. 30
Select the correct text in the passage. Naturalist writers used setting to enhance the theme of unpredictability in nature. Whlch four phrases In this excerpt f
mermaids dont do homework
9. A student notices that wearing darker colors in sunlight makes him feel warmer, so he decides to conduct an experiment. He takes five pieces of different col
2x – 3y = -5 y = 2 + x The value of y in the system of equations is: y = -1. y = -3. y = 1. y = 3
solve 2/3 = x/18 SOMEONE PLS HELP
Subtract -b + 3 from – 116 – 4
Select the reset button on the lab activity. Select the boy icon. Select the middle note located in the bottom right of the lab activity. Select the GO button.
a classification of literature, produced by using a particular writing style or written during a specific time period