coranlexauti
coranlexauti coranlexauti
  • 27-03-2020
  • Mathematics
contestada

At the local grocery store, a 16-ounce bottle of apple juice costs $3.20. What is the cost of the apple juice per ounce.

Respuesta :

aspenmichcodd aspenmichcodd
  • 27-03-2020

Answer:

$0.20

Step-by-step explanation:

3.20/16

Answer Link

Otras preguntas

What is imagery? Please Help
Which import from Africa would Chinese clothing manufacturers be MOST LIKELY desire?
cost A=0.6489 take the inverse cosine of both sides
Which element is found in most of the compounds in your body except for water? a. iodine b. potassium c. iron d. carbon
every food chain & food web transfers -- A radiant energy B chemical energy C producers D decomposers
5. From looking at the title, which one of the following books is most likely to be nonfiction? A. Exercise for All Seasons B. The Spy Who Came in from the
name your us Representative
What areas of the brain are involved in the incorporation of information?
How fetis 100 in inches
HELP ME PLEASE I GOT 2 MORE QUESTIONS TO GO