QueenBleb QueenBleb
  • 27-03-2020
  • Mathematics
contestada

We bought a pack of drinks for $8.28.
There were 12 in the box. What is the cost
per drink?​

Respuesta :

amixab123
amixab123 amixab123
  • 27-03-2020

Answer:

$0.69

Step-by-step explanation:

divide $8.28 by 12

Answer is $0.69

hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

what is 27/2 divided by 9/4
Why wasn't New England's land well-suited for farming
what is 27/2 divided by 9/4
after 1081 ,what was the byzantine being weakened by?
what is 27/2 divided by 9/4
why was the constantinople so important?
compare and contrast an electric generator and a battery??
At Video Shack, movie rentals cost $3.99 each. the cost of renting three movies and one video game is $0.11 less than the cost of renting five video games. how
what is 2t^3+8t^2-24t in factor form
I'm having trouble with this:12b+3=-2b-4          I have to simplify the problem