qazwsx00 qazwsx00 20-03-2020 Mathematics contestada Mr.Harris is buying tires for his lawnmower. The tires he wants to buy are priced at 4 for $50.Another store will sell Mr. Harris 5 tires for $59. Which is the better buy?