naihcoleshbwhwhwhw
naihcoleshbwhwhwhw naihcoleshbwhwhwhw
  • 19-03-2020
  • Mathematics
contestada

A 48 ounce box of cornflakes cost 4.59? I’m very confused =(

A 48 ounce box of cornflakes cost 459 Im very confused class=

Respuesta :

gxvindoesnotcare
gxvindoesnotcare gxvindoesnotcare
  • 19-03-2020

Answer:

The 72 ounce box

Step-by-step explanation:

the cost per ounce is cheaper.

Answer Link

Otras preguntas

On a field trip when their bus breaks down 40 miles from the school. A teacher takes 5 of them back to school in her car, travelling at an average speed of 40 m
In the sentence what is the cause and effect Amy broke her arm whaen she fell out of the treehouse.
Two characteristics used to define mammals include a. mammary glands and scales. b. mammary glands and hair or fur. c. mammary glands and sweat glands. d. sweat
In what climate region can most of Canada's forest area be found
8,264 is divisible by 3? True or false?
Which is an example of asexual reproduction in plants?                  1.fusing gametes    2.budding                3.producing seeds
Which list shows the lengths of three line segments that could not form a triangle 6cm, 8cm, 10cm 5cm, 6cm, 7cm 4cm, 7cm, 13cm 3cm, 6cm, 6cm
Which expression is equivalent to -8 - 12
How do u write 32/100 in expanded form
8,264 is divisible by 3? True or false?