romeroa92 romeroa92
  • 16-03-2020
  • Mathematics
contestada

Mrs.Franklin brought 14 new headbands for a total of $42.00. What is the unit rate per head band

Respuesta :

nwind5137 nwind5137
  • 16-03-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Divide 42 by 12 so the unit rate is $3 per headband

Answer Link

Otras preguntas

Find the measures of the supplementary angles if their difference is equal to 35°
Melissa and Rachel like to make funny hats. Melissa has made 20 zebra-printed hats, and Rachel has made h striped hats. Together they have made a total of 42 ha
A city lot has the shape of a right triangle whose hypotenuse is 2 ft longer than one of the other sides. the perimeter of the lot is 364 ft. how long is each s
In recent years, person A and person B had two concert tours, and together they generated $192.9 million in ticket sales. If person b took in $23.5 million less
members of congress get benefits from lobbyists.what are they?
i need help with a summary of a passage the passage is Papa Siempre Tiene La Razon
How did the purpose of delta airlines changed
How do I simplify 5x + -2x + 6x + -x + 3x + 15x. ?
Please help me out!!!!
How to write a reflection in writing?