desherylhill desherylhill
  • 03-03-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit price of 12 ounce package

Respuesta :

alexandrias1214 alexandrias1214
  • 03-03-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

To find unit price you have to have a price to divide the unit by thats not included in the information for the package.

Answer Link
hunterbonter87
hunterbonter87 hunterbonter87
  • 03-03-2020

Answer:

16

Step-by-step explanation:

166msksodudududidiejdjjdjdidid

Answer Link

Otras preguntas

Which inequality is false? a. –5 < –2 b. 14 > –9 c. 5 < 10 d. –8 > –1
Which related equation can be used to solve the equation? 1. 8+a = 3.9 a. a = –3.9 – 8 2. 3.9+a = 8 b. a = 3.9 – 8 3. 3.9+a = –8 c. a = 8 – 3.9 4. 8+a = –3.9
Which does not describe a reason people moved west in the late 1800s? a. Cheap land on the Great Plains pushed immigrants to go west. b. Western mines offered
Find the digit that makes 3,43_ divisible by 9 A)8 B)7 C)5 D)6
which action is the best example of muscular strength
Which observation proves that a cell is a eukaryote? a. It contains DNA b. It has DNA inside a nucleus. c. It has a cell membrane. d. it contains ribosomes.
Dixon shadow is 9 feet long Adriana shadow is 6 feet long if Dixon is 6 feet tall how tall is Adriana
-1(x+2)=2(3x-6) Please solve
What is the function of a nematocyst? a. Digestion b. Locomotion c. Sensory perception d. Prey capture
what was the purpose of slave code?