Answer:
$320
Explanation:
The computation of the sales price per unit is shown below:
= Cost price of suits + cost price of suits × markup percentage
= $200 + $200 × 60%
= $200 + $120
= $320
By adding the markup percentage to the cost price we get the sales price per suit i.e $320
The markup percentage is computed on the cost price of suits that is shown above