hannahaspen
hannahaspen
19-02-2020
Mathematics
contestada
can someone help me?
Respuesta :
lucybraudis
lucybraudis
19-02-2020
0.27 cents. Just divide 3.78 by 14 to find the unit price.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 21+ )
Otras preguntas
counselors can address their discomfort with disabilities in clients by
what challenge exists for managers who want to use continuous reinforcement to encourage desired behaviors?
Our sense of the position and movement of individual body parts is called A) feature detection. B) accommodation. C) kinesthesis. D) sensory interac
a resent survey of followers rate women leaders higher than men on several characteristics: group of answer choices idealized influence inspirational motivation
soluble fibers are fermented in the colon and insoluble fibers are excreted in the feces. true false
In need help answer a short response question In the text home of the brave, in the chapter “what the heck” what does the phrase “What the Heck”unfold about Ke
A ball is thrown straight up with an initial velocity of 10.00 m/s so that it reaches a maximum height of 30m. How fast was it going when it was 10m high from t
the confirmation process of a nominee to the supreme court begins with hearings before the_____
which of the following mutations would be most likely to have a harmful effect on an organism?(1 point) responses all mutations have a harmful effect on organis
when deciding on how much oil to pump from a well, oil companies look at the extra cost of producing an additional barrel of oil. this extra cost is known as gr