maddixxux maddixxux
  • 18-02-2020
  • Mathematics
contestada

If you have 470 apples and the price is 67 apples how much is each apple

Respuesta :

igoroleshko156
igoroleshko156 igoroleshko156
  • 18-02-2020

Answer:

Each apples cost about $0.14

Step-by-step explanation:

cost / amount = price per piece

67 / 470 = 0.14

So every apple costs about $0.14

Answer Link

Otras preguntas

Although the words “premonition” and “foreboding” have similar meanings, they are different because
What is the solution to the equation 3/4 (4c + 16)= 2c+9 c=
What is 4^3 times 4^-5 A. 4^-15 B. 4^-2 C. 4^2 D. 4^8
Explain how to compare 0.7 and 5/8
Businesses that flourished during the Second Industrial Revolution were advanced by
Which Supreme Court ruling caused schools to start integrating in the 1950s? a)Plessy v. Ferguson b)Brown v. Board of Education c)Dred Scott v. Sandford d)Gide
Peggy is putting flowers in vases. she puts either 2 or 3 flowers in each vase. if Peggy has a total of 12 flowers, how many different ways can she place them a
After doing a close reading why should you analyze the figurative language in a text
Which describes an accomplishment of the Persian empire?
2. What is an environmental sphere or earth system sphere? Name the earth’s five major environmental spheres and state the defining characteristics of each. I'm