Seudónimo Seudónimo
  • 27-06-2016
  • Mathematics
contestada

you spend $3.40 for a 20 ounce box of cereal what is the rate per ounce

Respuesta :

erimoffitt
erimoffitt erimoffitt
  • 27-06-2016
3.4/20 divided by 20/20 =.17 The cost per ounce is 17¢
Answer Link

Otras preguntas

D) Pedro spends some of his money and at the end of the two years he has $100. Write down and simplify the ratio of the amounts of money Maria, Carolina and Pe
What was the goal of the Anti-Federalist Papers?
The length of time that it takes for a project to recover its initial cost from the net cash inflows that it generates is the.
29.2 ounce bottle cost $6.12
PLEASE HELP MEEEEEEEEEEEEE
Read through your Guided Notes and highlight vocabulary, key ideas, important events, and historical figures from the lesson. Get creative! Pretend you live in
160.0 ml of a 0.100 m ba(ch3coo)2 solution is diluted to 2.00 l . what is the molarity of the diluted solution?
Write the congruence statements represented by the markers in each diagram
Use row operations to solve the system. X+ 3x - x - y-z=-5 y + z = 5 2y + 4z = 42
French and Indian War: In America, which two European countries were involved in this conflict? In Europe, this war is called something different. What is this