jaidynjackson90
jaidynjackson90 jaidynjackson90
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of apples cost $3.36, how much does 8 pounds cost.​

Respuesta :

corih
corih corih
  • 05-02-2020
I believe the answer is $4.48
Answer Link

Otras preguntas

what is a homophone for caught
How was Jamestown saved from failure?
Solve simultaneously Y=x-2 Y^2=x
what are the three major responsibilities of the federal reserve?
At an online bookstore, Kendra bought 4 copies of the same book for the members of her book club. She got free shipping because her total was at least $50. What
what is 0.0007 in words
lee needed to make drapes the length from the top of the floor to the top of the window.the wall beneath the window head height of 2 2/3 feet in the height of j
Why is emotional stability important for a child?
BIO 103 1) A bond is a connection between two atoms, created when atoms either share electrons to from a _____ bond. 2) A ______ bond is formed when one atom do
HOW DID THE NILE SHAPE THE ANCIENT EGYPT ?
ACCESS MORE